Dagmar daskova koukání pod sukně

dagmar daskova koukání pod sukně

Kdo z vás se například dostal do Bonbónovic, Neposluch nebo do Lenošindy. Birlibán rozhodně není vzorný, naopak dost zlobí. Rozhodně však není zlý, chce pomoci svému maňáskovi, zajíčkovi Janečkovi, chce ho chránit před mlsnou liškou a na svém putování objeví i další nové kamarády. Nakonec i porozumí, které věci by mohl udělat i jinak. Pohádka o třech podivných tovaryších a Povídka o svatbě krále Jana.

Jednotlivé příběhy jsou spojeny v jednotný proud vyprávění o spravedlivém a silném hrdinovi - Napucánkovi Žánr: Autor vypráví tento příběh volně podle knihy "Pinocchio neboli dobrodružství buratina- dřevěného panáčka", kterou četl v mládí Žánr: Děj se odehrává v Třešňové ulici, kde žijí manželé Banksovi se svými dětmi Janou, Michalem a dvojčátky Jeníčkem a Barborkou.

Jednoho dne Janě, Michalovi, Jeníčkovi a Barborce odejde vychovatelka,. Když začne vát východní vítr objeví se Mary Poppins. Děti s Mary prožívají neuvěřitelná dobrodružství Míťa se však nepromění v bohatýra, zůstává obyčejným školákem. A přesto, nebo snad právě proto, se v pohádce neztratí.

Protože vítězství obra nad zlem, k vítězství nad Kostějem Nesmrtelným, nad proradným písařem Čubičkou, kocourem Mrákotou, drakem Sedmihlavem a trápidlem Smůlou Kazimourem často více než kouzla a čáry dopomohou vědomosti, důvtip, dobré srdce a dobrá vůle.

A to nejenom skvostní princové či vysloužilí vojáci, ale především chudí, často osiřelí chlapci. Ti všichni jdou směle vstříc všemožným nástrahám a svou vytrvalostí, moudrostí a statečností překonat překážky a mnohá nebezpečí.

Mají pocit, že jim někdo strká do ruky, a pak jednoho dne přijdou na to, že mají ve třídě škodolibé strašidlo, které jim všechny tyto potíže způsobuje. Co se školním strašidlem děti ve třídě i doma zažijí? Bohužel pes s nimi nemůže bydlet v Praze, proto žije u dědečkova přítele za Prahou v domku se zahradou a Jára ho tam jezdí navštěvovat.

Rámec pohádek tvoří kouzelná zahrada, kterou si dobrý čaroděj stvořil pro vlastní potěšení i pro radost jiným. Příběhy obměňují tradiční pohádky a úsměvem a satirou stíhají lidskézlozvyky.

Přibližuje smýšlení, radosti i strasti, sny i víru maďarského lidu a obráží staletý zápas maďarskéhonároda proti tureckým utlačovatelům. VF Kniha veselého vyprávění začíná nejjednoduššími říkadly o zvířátkách o dědkovi, který zasadil řepu aj.

Pro děti a mládež Pohádky; Rok vydání:. Pohádkové náměty se střídají s náměty z autorova života, kterým spisovatel dodává pohádkový nádech Žánr: Ti dva malí zvědavci si našli domeček, přespali v něm zimu a na jaře je čekalo plno lákavých dobrodružství, která prožili v lese i mezi lidmi. Své osobitým způsobem vyprávěné pohádky umístil tentokrát do jižních Čech.

Hrdiny jeho vyprávěnek jsou chudí řemeslníci, knoflíkáři, drobní rolníci, sedláci, pasáčci, chudé děvečky a chytří venkovští chasníci. Kromě nich najdeme v pohádkách Jiřího Marka i tradiční pohádkové postavy, čerty, víly, vodníky, Smrt a mnoho dalších. Těmto nadpřirozeným bytostem však autor připisuje zcela přirozené lidské vlastnosti. Však jim také pomáhá, seč jí síly stačí zachraňuje lasičku, zouvá křepelátka a učí zajíce hrát polku Ze všech nejvíc ovšem učarovala Francínkovi.

Milovat polní žínku však dá obyčejnému smrtelníkovi pořádně zabrat! Obsahuje nejhezčí pohádky a verše ze všech spisovatelových knížek, které se snažíděti poučit i rozesmát. Autor kombinací pohádkové hry fantazie a reálné skutečnosti odhaluje koloběh přírodního dění a učí mladého čtenáře chápat funkci tvorů i rostlin v něm.

Nedávno objevená báje "Proměna pastýře v beránka" vychází v této publikaci poprvé jak v Čechách, tak ve Francii. Nebude chybět ani svatý Petr, Pán Ježíš, andělé a vládce pekla Lucifer. VF Soubor 18 známých i méně známých příběhů občanů města Kocourkova.

Neuvěřitelné příběhy občanů i starosty podivuhodného města Kocourkova svým jadrným vyprávěním a veselými obrázky pobavily již několik generací malých čtenářů. S úsměvem si přečteme, jak Kocourkovští stavěli radnici, káceli les, sázeli sůl, stěhovali kostel a další komické kousky. Tito chytráci totiž dokáží i ty nejobyčejnější věci tak směšně zašmodrchat, že rozesmějí každého, kdo se rozhodne poznat slavnou kocourkovskou historii.

Pohádky o čertech, králích, princeznách, venkovském lidu a odvážných zbojnících z různých míst Moravského Valašska byly převyprávěny podle tištěných pramenů. Jsou to prózy a verše odhalující příští životní děje, naznačující složitost životního údělu, opěvující práci, činorodé úsilí, odvahu a přátelství a přinášející veselí, humor a vtip. Vystupují v nich postavy lovců, šibalů, junáků a čarodějů, různá zvířata a hlavně medvědi s jejich blankytně modrým králem.

VF Zahrada Jiřího Trnky patří mezi díla, která léta oslovují děti i dospělé. Má své kouzlo, poezii i humor. Pohádku Trnka nejen ilustroval, ale sám i napsal. Pět kluků otevře starou rozvrzanou branku a vejdou do krásné, tajemné zahrady, kde potkají kamenného trpaslíka, zlomyslného kocoura, učenou velrybu, pět slonů, a odhalují rozličná tajemství.

Kouzelný příběh, který známe i z filmového zpracování, je nezapomenutelný. Drobné pohádkové příběhy na reálném pozadí života dětí v rodině a při hře s výchovnou tendencí v podtextu. Co se na ten den natěšila! Zatím přijíždí Terka k tetě Hele sama, máma s dědečkem se budou stěhovat o něco později. Ale setkání s Luckou nedopadne tak, jak si Terka slibovala. Lucinka je celá proměněná a jako by se za ni styděla. Terka se trápí a jen pomalu si ve městě začíná zvykat.

Ale má ještě jednu velikou starost. Jak to asi dopadne, až sem přivezou z venku Ťapku, jejího věrného psíka. Přijmou děti ze sídliště Ťapku přátelsky, nebo ji bude muset chránit před posměšky, ne-li před větším nebezpečím? Co kdyby se na Ťapku vrhl třeba ten obrovský hafan Šejtan, kterého se i děti bojí? O tom, že podobnost nebude náhodná, je přesvědčí jejich shodný datum narození. Situaci tedy vezmou do vlastních, i když asi jen dvanáctiletých, rukou Autor tu v pozadí příběhu ukazuje pár motivů vhodnosti výchovy, což dodává knize nadčasovější ráz.

Pro děti a mládež Pro nejmenší; Rok vydání: Seznamuje s rodinnými vztahy, školou, zvířaty v nejbližší okolní přírodě a zachycuje dívčiny nevšední objevy uprostřed zdánlivě všední skutečnosti. Chlapci zde prožívají řadu dobrodružných, veselých až groteskních příhod. Nádhera, co dokáže fantazie ženy středních let v okamžiku, kdy ji její nemocná dcerka požádá, ať jí vypráví příběh o té Pippi: Mnohé z nich po svém zpracovávají témata odjinud známá, jiné jsou zase originálním projevem tvůrčí schopnosti a osobité fantazie a životní situace lužickosrbského lidu.

Malý chlapec z myslivny, který měl až dosud přátele mezi domácími a lesními zvířaty, se dostává s maminkou do Prahy, poznává dětské přátelé, učí se být pořádný, pracovitý a dochvilný, aby si zvykl na školu, do níž začne chodit.

Proto se Mladá fronta nyní po čtyřiceti letech rozhodla znovu vydat jeho pohádkový soubor, navíc s originálními ilustracemi Václava Sivka z původního vydání. Mezi 44 příběhy nechybí takové hity jako O holčičce s náhradní hlavou, Jakub a dvě stě dědečků, O hrochovi, který se bál očkování atd. Prožijí podivuhodné příběhy s jejich hrdiny, kteří se věnují lednímu hokeji, kanoistice, kopané, lehké atletice, bruslení nebo se zajímají o motorismus. Tvoje kamarádka z Konga Pařízek Ladislav M Vyprávění o Lale, malém děvčátku z vesnice v konžských pralesích, které jede s několika stejně starými dětmi v průvodu dospělých poprvé do města, kde bude chodit do školy.

Po obřadném rozloučení ubíhá rušná cesta plná dojmů z dosud nevídané přírody, přejezd přes vodopády, útok stáda nosorožců, který Lalin otec s puškou šťastně odrazí, a potom velké město se světly, škola a první hodina vyučování. Pro děti a mládež Dobrodružné; Rok vydání Domeček z kostek Peroci Ela Obrázky doprovázené vyprávění slovinské autorky o dívence, které pes pobořil její domek z kostek a opět jí jej pomohl postavit, když ona mezitím prožila podivuhodné dobrodružství.

Pro děti a mládež Dobrodružné; Rok vydání , počet stran. Pro děti a mládež Dobrodružné; Rok vydání , počet stran: Pro děti a mládež Dívčí román; Rok vydání , počet stran: Bydlí na samotě hluboko v lese v kouzelnickém domku s havranem Abraxasem, který umí mluvit. Moudrý havran je čarodějnici dobrým rádcem, a snaží se na ni i dohlížet, aby nevyváděla moc hloupostí, ale pokaždé ji neuhlídá Malé čarodějnici se velmi často podaří vyvést nějaký pěkný kousek! Nutno ale podotknout, že je to čarodějnice dobrá!

Pro děti a mládež Pohádky; ; Rok vydání: Veselá barevná kniha, plná legrace, nápadů a radosti. Kdo by si nechtěl číst o paláci ze zmrzliny či o bonbonovém dešti, koho by nezajímaly příběhy o holčičce, co pořád padala nebo o klukovi, který stále něco ztrácel Ryska Jan ,VF Zážitky holčičky Aničky, její rodiny i přátel v průběhu celého prvního ročníku základní školy.

Pro děti a mládež Ostaní; Rok vydání: Vyšlo také pod názvem Dědeček, Kyliján a já. Pro děti a mládež Dobrodružná; Rok vydání: Prožívá dosud netušená dobrodružství a v novém prostředí se zabydlí tak, že je přesvědčen, ža našel ráj. Kniha s nezaměnitelnými ilustracemi Heleny Zmatlíkové, která oslovuje už celé generace malých čtenářů.

Jejich častým hrdinou je "hlópé Janek", rodný bratr českého Honzy. Vyprávějí o větru, který udělal mnoho škody, ale napravil ji dobrými skutky, o obilí, jež vyroste v klasy a prací člověka se promění v chléb, elektrických drátech, jimž lidé vděčí za četné vymoženosti, kohoutku u vodovodu, jemuž kapky vody vyprávějí své příběhy, a o tužce, která do posledního kousku slouží člověku. Dojemný příběh s hlubokým etickým podtextem, známý i z filmového zpracování, příběh, v němž touha horalské dívky po horách a dědečkovi z hor přivede ji ve městě až napokraj nemoci a v němž cesta do hor utiší stesk horalky a vrátí zdraví městské dívce.

Literatura světová Ostatní; Rok vydání: Jsou vybrány z několika dávno už rozebraných knížek a jistě potěší celou řadu malých obdivovatelů loutkového divadla. Vstupní kapitola je věnována životní cestě a loutkářskému umění Josefa Skupy. Jedna kapitola končí větou: Tak se bába čerta zbavila a měla půdu plnou peněz. Dobře se jí dařilo, ale znamení od čertových drápů jí zůstalo ve tváři nadosmrti. Kouzelník Čáryfuk přijme za učně chlapce Bonifáce a ten se brzy naučí čarovat lépe než on.

Vydá se tedy do světa, polepší loupežníky a zařídí, aby se krásná Majolenka Malou Dorotku unese mořský loupežník Šabršulíno. Převleče ji za kluka a Dorotka musí dělat plavčíka. Vyučí ji pirátskému řemeslu, zavřou ji dokonce i do vězení, ale ona díky své chytrosti vyvázne z každého nebezpečí. Nakonec jsou piráti díky ní zajati a ona se vrátí v pořádku domů. Je tu jen málo pohádek s motivy magickými, nemnoho pohádek o králích, princeznách, vílách a dracích, zato mnoho pohádek či příběhů ze skutečného života, v nichž vystupuje slovinský venkovan z kopců i rovin se svými radostmi a starostmi.

Tento člověk je v mládí statný junák s odvahou a důvtipem nad knížata, v dospělém věku je rozšafný, pracovitý, věčný buřič a věčný snílek o lepším životě. S velmi pěknými ilustracemi Františka Skály. Kniha nabízí originální pohled na známá historická témata a příjemně oživí, případně doplní vědomosti z dějin. Kdo si poradil s gordickým uzlem, jakou nit má na svědomí Ariadna, jak to bylo s Kolumbovým vejcem, nebo jaké měl Achilles problémy se svou patou.

To a další lákavé otázky a vtipné příběhy, které na ně dávají odpovědi. Humorně laděné bájné Zjistí, že jeho kamarádi mají před ním tajemství. Jde o malou myšku, kterou chytili a teď ji mají zavřenou ve sklenici. Jakmile je zvířátko přestane bavit, dají jej na starost Kubovi. A to jsou její dvě přestarostlivé tetičky. Jeho spolužačka Sylva Kyselá je odmalička lepší než on výborně se učí, vzorně se chová, a vůbec.

Jediné, co na ni platí, je oslovení Síso! Když i to je málo, začne Jeník vymýšlet různé strašlivé pomsty Stačí však jedna malá šedivá myška a Jenda zažije ohromující překvapení! Dobrodružství Sísy Kyselé pobaví všechny začínající čtenáře.

Jak jsou všichni bráškové pracovití a společně si pomáhají, Lajdáček je lenoch a zlobivec. Jeho chaloupka hyzdí vesničku, práci se vyhýbá, jen by jedl. Bráškové ho dlouho omlouvají, ale když začne i škodit a krást, dojde jim trpělivost a Lajdáčka vyženou.

Lajdáček je přesvědčen, že se bez brášků obejde, ze začátku se mu to daří, ale blíží se dlouhá zima a on na ni není připraven. Teprve když jde Lajdáčkovi skutečně o život, začne pracovat a také se povahově měnit. Stará se o nemocného ptáčka a ten na jaře přispěje k Lajdáčkově záchraně a návratu zpět do vesničky.

Prožívá s ním neobvyklá veselá i nebezpečná dobrodružství, dokud se neprobudí doma v posteli. Pro děti a mládež Pohádka; Rok vydání: Pětiletá Jozefínka, řečená Pepi, žije s maminkou Magdou a kočkou Dračicí a přitom dochází do nové rodiny svého milovaného tatínka. Jozefínka je příběh o tom, jak s pomocí laskavých a rozumných dospělých dítě překoná rozchod rodičů bez větších vnitřních otřesů a krizí.

Představuje hudební nástroje, vysvětluje jejich techniku, seznamuje s orchestrem, funkcí dirigenta, zmiňuje se o nahrávání na gramofonové desky, přibližuje nejznámější skladatele a zavádí do koncertních síní a jejich zákulisí Žánr: Pro děti a mládež Hudba; Rok vydání: Oliver Větrovec, žák 4.

B kouzelnické školy, takovou knihu má, ale ani ona mu nepomůže v jeho potížích s pětkou z čárytmetiky Příběh plný humoru a citu okouzluje i svým bezprostředním podáním.

Autor klasické texty přetváří, obměňuje a zjednodušuje. Někteří hrdinové se představují v netradičních rolích. Jeníček a Mařenka zamknou zlou ježibabu v její perníkové chaloupce, chytrý Smolíček zachrání jelena a Budulínek přelstí lišku. Má fantazii a jednou nakreslí modrého koně. Paní učitelka se diví, pan ředitel se diví, ale přivolaný lékař nezjistí ani barvoslepost, ani žádnou jinou nemoc. Henry si kreslí dále, jednou je kůň zelený, příště zase růžový nebo pruhovaný. Všichni se mu smáli.

Jednou se chystala výstava a mezi výkresy se připletl i Henryho modrý koník. A na výstavě zvítězil právě proto, že byl jiný Aby si zasloužili přátelství toho druhého, provádějí oba věci, jež pobuřují městečko a vyvolávají nepřátelství jejich blízkých. Je to psychologický příběh, plný pochopení pro jednání a myšlení dětí, s přitažlivým dějem, který nepostrádá napětí.

Dávala hodně ovoce a dávala taky moc práce i radosti. Cyril ryl právě u plotu, když se za ním ozvalo: Za plotem stála holka jako špunt a určitě neuměla počítat ani do pěti. Tak začalo přátelství zvídavé holčičky a Cyrila, který si při svém zahradničení vždy na ní najde čas, a vzájemně si pak vyprávějí poutavé, neobvyklé a legrační příběhy a pohádky. Jednou namalovala velkou žlutou kočku a ta zničehonic obživla.

Zamrkala na udivenou holčičku a zeptala se, kde bude bydlet. Anička domalovala domeček s oknem aby se kočka mohla dívat ven , s komínem aby si mohla zatopit a se zahrádkou aby se její čtyřnohá kamarádka měla kde proběhnout. Tak začalo velké dobrodružství plné překvapení, kouzel a legrace. Tak to vás jistě budou zajímat jeho malá i velká dobrodružství.

Kdo je to vlastně tajemný Brehule - strašidlo, nebo něco docela jiného? Co se přihodilo na výstavě starých hraček v muzeu? A kdo upustil do sněhu cínového vojáčka na koni?

Je to všechno pořádně zamotané, ale naštěstí je tu Míšova babička, a ta si ví rady vždycky! Do příběhu jsou vložena jakási intermezza pro maňásky, jež dětem hraje jeden z dospělých obyvatelů domu.

Knížka učí děti vážit si práce, potírá lakomství a neposlušnost, vede děti k pořádku, starostlivosti o mladší, péči o hračky a věci. Dora je děvčátko, které se rozbije medvěd, a proto ho donese do opravy. Spolu si vypráví o svých radostech, starostech a o svých majitelích. Vyprávějí o nadpřirozených jevech a bytostech dobrých i zlých, zasahujících do života pánů, měšťanů i venkovského lidu, o ukrytých pokladech i o památných místech.

Česká literatura Pověsti; Rok vydání: Kniha má tendenci poučit, pobavit a rozvinout smysl pro sociální spravedlnost. Jako příloha jsou připojeny barevné vystřihovánky a úkolem dětí je správně určit, v jakém prostředí jednotlivá zvířata žijí.

V knížce se dozvíte například, jak Žbluňk na procházce ztratil knoflík nebo jak Kvak psal Žbluňkovi dopis, aby nebyl smutný, že mu nikdo nepíše. Knížka má velmi jednoduchý děj, důraz je položen na zachycení krásy přírody, krásy přátelství a sounáležitosti s ostatními i na hledání základních životních jistot. Určeno dětem od 5 let. Knížka je sestavena z básniček, obrázků, comicsů i vyprávění o tom, co všechno se může stát na venkovském dvoře, když si děti a zvířátka hrají a mají bláznivé nápady.

Nebýt jeho nových ptačích kamarádů, tak by svou touhu po volnosti jistě nepřežil. A tak není divu, že se pro Aničku a Míšu a vůbec pro celou rodinu Jandovic, stane velkým pokladem. Pro děti a mládež Příběh; Rok vydání: Obsahuje všechny tři almanachy: Karavana, Šejk z Alexandrie a jeho otroci, Hospoda ve Špesartu. Původně vycházelo na pokračování v časopise Ohníček.

Oba si výborně rozumějí a dobře vědí, co je přátelství, že lež mívá krátké nohy, a že svádět vinu na jiné dokáže jen zbabělec. Literatura česká Komiksy; Rok vydání: VF Knížka vypráví prózou i veršem o tom, jak se hodný lev, narozený a vychovaný v zoologické zahradě, vypraví do města za svým kamarádem, malým chlapcem s přáním, aby mu pomohl k útěku, přičemž způsobí ve městě nepopsatelný zmatek. Do děje vložil autor řadu vtipných satir na lidskou zbabělost.

Kšajtová Marie VF Autorka beletrizující formou seznamuje děti se světem rostlin a základními botanickými pojmy. Knížku provází řada barevných ilustrací květin. Pro děti a mládež Encyklopedie, vzdělání; Rok vydání: VF Příběhy tygřího mláděte, které vyrůstá v džungli až do doby, kdy dospěje a osamostatní se. Mladý tygr vyrůstá pod dohledem své matky v indické džungli, učí se lovit, bojovat s ostatními zvířaty, čelit různým nástrahám a přežít.

Když dospěje, osamostatní se a založí vlastní rodinu. Pohádky, které tatínek vypravuje Alence, jsou v podstatě zvířecí bajky, jež kritizují nepřátelství, sobectví, domýšlivost, vychloubání a přeceňování vlastních schopností. Pozorují ho nejprve zpod velkého listu, ale po té se seznámí s řadou jiných broučků a jejich poznání, pramenící z četných veselých příhod, je bohatší.

Ten po mnoha dobrodružstvích, za pomoci Jahůdky, Třešničky, Krtka a mnoha jiných svrhne krutovládu a vyhlásí republiku. A proč ne, také chtějí vědět, jak se daří jejich příbuzným v divočině. Hlavním listonošem je holub, který létá po celém světě, aby potěšil zvířecí kamarády. Přináší psaní od tygrů z džungle, hrochů z močálu nebo od pštrosů, kteří báječně hrají fotbal. Ze zoo se vydává do Afriky za lvy, žirafami a zebrami, do daleké Austrálie nese dopisy klokanům a kaloňům, do Ameriky mravenečníkům a pumám.

Úsměvné příběhy o lidech a zvířatech z pražské zoologické zahrady se snaží dodávat dětem odvahu k přemáhání životních překážek. Kniha přináší dvacet příběhů, přibližujících výrazné postavy kraje a vyprávějících o tajemných pokladech,přírodních jevech apod. Úryvek z básničky Lečo Rajčata se rozhněvala na červenou papriku, boj se vede bez milosti na syčícím rendlíku Zpěvné verše o přírodě, jejích proměnách, o dětech, jejich hrách, a o věcech a jevech, jež děti obklopují.

Pro děti a mládež Verše; Rok vydání: Kniha představuje hravou formou tři desítky hudebních nástrojů; kromě běžných smyčcových, dechových, klávesových a bicích i některé méně obvyklé, jako například kolovrátek,vozembouch a famfrnoch. Pro slepičí kvoč Žáček Jiří VF Humorné básně a krátká říkadla, v nichž autor využívá slovní a situační komiku i neobvyklou grafickou podobu básně.

Zkrátka nenos fousy, ty jsou pro morousy. Kniha poezie Jiřího Žáčka a fotografií Františka Dostála. Pro děti a mládež Sci-fi a Fantasy; Rok vydání: Autor chce dětem ukázat, jak malicherné jsou dětské sváry a boje, které odjakživa vedly mezi sebou děti z různých vesnic, z různých částí města, z různých ulic, ba i z různých částí domu.

I v říši za zrcadlem nachází Alenka podivuhodné věci; ožívají zde šachovnicové figurky a vše je zrcadlově obrácené. Pohádky orientálního koloritu, které se odehrávají v džungli a v tropickém pralese a které odrážejí dávné společenské poměry, kdy na Zemi vládli králové. Příběhy zachycující bájný svět, kdy se bohové stýkají s lidmi a zvířata mluví, také však běžný všední život s jeho činností a myšlením.

Panáček, kterého vyřezal pan Geppetto z polínka a pojmenoval ho Pinocchio, ožil a podstoupil neuvěřitelná dobrodružství, z nichž mnohdy vyvázl jen taktak. Dostal se do loutkového divadla, mezi loupežníky, k víle Modrovlásce, do vězení, na ostrov včel, a dokonce i do žralokova žaludku. Svého tatínka se takovým putováním dost natrápil, ale nakonec ho velmi překvapil. Také v nich vítězí dobro a zlo je trestáno, skromnost a cíle a i v nich vystupují známé pohádkové bytosti.

Jinak se však jmenují a často mívají i jinou podobu, či jinak projevují svou nadpřirozenou moc než třeba v pohádkách našich. Příběhy mají též své osobité rysy. Damana Demetter K Bílá kněžna Ďuričková Mária Soubor čtyřiadvaceti pohádek, v nichž známá slovenská spisovatelka přibližuje dětskému čtenáři slovenské pohádky ve volném převyprávění. Zde začíná příběh reálného světa. Text knihy je psán červeně. Jakmile se přeneseme s Bastiánem do světa Fantázie, text se změní na černou barvu.

Podle těchto barev můžeme v knize sledovat, v jakém světě se právě nacházíme. Za nedlouho však tyto světy začnou splývat Malý princ, kouzelná pohádková bytost, přichází na naši Zemi ze vzdálených vesmírných světů, aby se kdesi v Africké poušti setkal s autorem našeho příběhu a zjevil mu tajemství své podivuhodné životní pouti Žánr: Pro děti a mládež Romány; Rok vydání: Převyprávěla na základě literatury příběhy o zvířatech, zakletých lidských bytostech, princích, princeznách a králích, o nadpřirozených bytostech, o typických severských trollech i o docela obyčejných čertech a o kouzelných věcech.

Získá je zpátky zásluhou dobrého Skleněného panáčka, když zjistí, že je "líp být spokojen s málem než mít zlato a majetek a chladné srdce". Ve všech se projevuje u hrdinů neohroženost, statečnost, silná vůle a pracovitost. Vyprávění o stvoření nebe i země, o původu slunce i měsíce, jak vznikly koně, o Indiánech a o jejich zvířecích předcích. Svět totemů a víry v kouzla viděny očima Indiána. Tentokrát malý muminek zažije svou první zimu, vyzkouší si poprvé sníh, pozná polární záři, vánici a praskání ledových ker.

Záhoří na rozhraní Hané a Valašska, ukazují její různé profese, řemesla a činnosti a oživují rozmanité pohádkové a bájné bytosti. V doslovu je stručně popsán vývoj feudalismu, počátky stavby hradů a později měst, hospodářské podnikání šlechty a odchod do zámků. Závěrem jsou zde tabulky a erby hradů a tvrzí a jejich stručná historie. Autor polidšťuje neživé předměty - mašinky a popisuje jejich údržbu, obsluhu, jak fungují, co si myslí, po čem touží, jejich vlastnosti, jízdy i havárie!

Jednotlivé pohádky na sebe volně, ale přece jen obsahově a dějem navazují. Tři z nich dostali zázračné talismany, které jim měly přinést bohatství a štěstí, ale lehkomyslně promarnili svěřené jim dary.

Čtvrtý, nejmladší z nich, nedostal sice nic, ale vypracoval se vlastní prací a vlídně otevřel svůj dům i bratřím, kteří skončili jako žebráci. Kniha, která je věnována památce dvou velkých vědců, Bedřicha Hrozného a Františka Lexy, neklade si ve skutečnosti vědecké cíle a snaží se mladým čtenářům přetlumočit přístupnou formou důležitou část pokladu starého písemnictví.

Pověsti a příběhy vázané na konkrétní místa jsou řazeny chronologicky tak, jak se vyvíjely dějiny naší země od bájných dob kněžny Libuše až po vládu Jiříka z Poděbrad. Na smrt Jiřího z Poděbrad navazuje druhá část knihy dalšími historkami z království českého. Autor vypráví příběhy z rudolfinské doby, o Bílé hoře i o třicetileté válce až do novověku, kdy došlo v polovině Naučná literatura Historie; Rok vydání: Edudant, starší a silnější, a hubený Francimor žijí spokojeně s matkou v chaloupce v temném lese.

Společnost jim dělají bílý kozel Rudolf, starý drak Verpanides a černý kocour Šmakovník. Jednou se oba hoši vydají na kouzelném koštěti se svými spolužáky na školní výlet. Nešťastnou náhodou při návratu zabloudí a upadnou do rukou loupežníků. Podaří se jim však uprchnout a při své cestě domů se dostanou do podivuhodných končin a prožívají neuvěřitelné příhody.

Pohádka o popovi a jeho dělníku Baldovi, Pohádka o caru Saltánovi, Pohádka o rybáři a rybce, Pohádka o mrtvé princezně a sedmi bohatýrech a Pohádka o zlatém kohoutkovi Žánr: Ilustrovala Viktoria Ban Jiránková. Soubor chce být prvním seznámením malých čtenářů s jednotlivými autory a jeho pořadatel očekává, že nynější malý čtenář později dílu těchtoautorů spíše uvěří.

Úsměvná kniha o spravedlivém a dobromyslném Krakonošovi, o neposedném a zlomyslném Rýbrcoulovi, o čertech, o venkovských chasnících a řemeslnících je napsána svěžím jazykem, přecházejícím místy v básnickou prózu. Příběhy milé i hrůzostrašné, v nichž vítězí chytrost nad hloupostí, věrnost nad falší a zlobou, a láska a přátelství nad nenávistí.

Než šli Gerda a Káj spát, uviděl Káj za oknem paní. Gerda ji však neviděla. V noci Káj volal, ať se mu ukáže ten, kdo má v oku střípek ze zlého zrcadla. Později šli Káj a Gerda na sjezdovku, kde Kájovi vletěl do oka střípek ze zlého zrcadla. Hned na to si pro Káje přišla paní, kterou viděl za oknem.

Káj s ní odjel. Gerda z toho byla nešťastná a šla Káje hledat. Prorocká kniha - Deset povídek kritizujících nešvary moderního světa. Snad ke každému místu v Tatrách, ke každému vrcholu a plesu, se váže nějaké lidové vyprávění tohoto druhu.

Autor shromáždil především ty příběhy,jež jsou svědectvím o lidech, jak žili, jak myslili a cítili, jak si v podobě nadpřirozených bytostí a jejich zásahů do dění vysvětlovali různé přírodní jevy. VF Sborník středoasijských a kavkazských pohádek. Děvčátko Momo je ukázkou toho, jak i zdánlivě slabé a bezbranné dítě může zachránit své přátele před zloději času. Zlodějům času se úspěšně daří přesvědčovat lidi, že mají pracovat stále efektivněji a rychleji, aby takto uspořený čas uložili do záložny a později si ho užili.

Zloději času ovšem tento čas potřebují, aby sami přežili. Děti jsou odkládány do ústavů, nikdo již nemá čas na své přátele. Děvčátku Momo se nakonec podaří tento Žánr: Příběhy obrážejí humor, názory a moudrost černošských obyvatel amerického Jihu.

Tento kouzelný pán s buřinkou a deštníkem"umí být chvíli velký a chvíli malý", stačí, aby si na buřinku poklepal - a je z něj mrňavý panáček. Ale ať už malý nebo velký, vždycky umí splnit dětská přání a měnit sny ve skutečnost. Vyprávějí o prvních osadách a hradištích, o dávných bitvách, statečných činech, tajemných pokladech a přibližují osudy známých postav, jako např. Pro děti a mládež Novela; Rok vydání: Prostřednictvím příběhů o ševci, krejčím, kameníkovi, dřevorubci, pastýřích, uhlíři, Hámorníkovi, řezníkovi, mlýnských pomocnících se snaží přiblížit pokladnu lidového humoru, fantazie, životní moudrosti, zkušenosti, radosti a smutku.

V knize jsou i krátké povídky. Pověsti představují v rytířích, princeznách a urozených pánech vedle postav smyšlených i postavy historické. Vypravuje o půvabných zvířátkách, o ptáčkovi, o kočičce, hráčce na dudy, o hloupém růžovém prasátku, o chytré slepičce a o mrznoucí sýkorce, nebo o směšných postavičkách pro zasmání, o nenasytném obrovi, o obrovském vejci Týnom, Tánom a o mudrcích cestujících po moři na rendlíku.

Jsou zde i méně známé pohádky jako: Sedlák mudrcem nebo o Líném Honzovi. Petiškovi pohádky budete číst s chutí a bez dechu. Mnohým se i zasmějete. Němcové vypravuje Jaroslav Seifert.

Když se o princezninu ruku přijde ucházet pod maskou potulného pěvce princ z daleké země, úskočný vévoda se mu chystá podobně jako jeho předchůdcům jeho úmysl překazit nesplnitelným úkolem. Léčka se však záhy začne obracet proti němu Žánr: Pro děti do deseti let. Mladý chasník Kuba je veselá kopa a má "za ušima". Vandruje po světě, sbírá zkušenosti, a když se setká s hlupáky a podvodníky, lehce je svými nápady a vtipem přechytračí. Nejraději se toulá po horách a stále čeká na své Velké dobrodružství.

Přichází k němu v podobě pyrenejského psa Belly, s nímž Sebastián uzavírá nerozlučné přátelství Do vesnice však přijde jednoho dne neznámý muž a ubytuje se v Césarově stavení.

Trénuje psa, aby ho donutil projít nebezpečnou Velkou soutěskou a pronést v obojku dokument Bella a Sebastián; Žánr: Přesídluje do provensálského přímoří, poznává nové lidi a snaží se proniknout do světa dospělých a pochopit jej. P Vyprávění pro mladé čtenáře o chlapci, který se Dětskou Kouzelnou Dráhou dostane do Kouzelného městečka. A každý má právo se zeptat autora: Co to vlastně je, to "velké větší a největší"? Tyto otázky budou naprosto opodstatněné a nikdo se jim nemůže divit.

Proto řeknu raději hned na začátku, že je to knížka o třech dobrodružstvích. O dobrodružstvích, z nichž druhé je větší než první taky nemalé! A myslím, že každý, kdo přečte tuto knížku až do konce, bude s takovým názorem souhlasit. Poetické vyprávění o vztahu pražského dítěte ke květinám, ptákům a přírodě. Literatura česká Dobrodružné; Rok vydání: Příběh zahradníkova syna Jirky se však odehrává až v letech Žánr: Pro děti a mládež Ostatní; Rok vydání:.

Pro děti a mládež - Ostatní; Rok vydání: Kleberger I Půvabné vyprávění o rodině s mnoha dětmi, jejíž dobrou pohodu zajišťuje stále mladá babička se smyslem pro humor.

A přece se tu najdou výjimky. Objeví se vyprávění nebo příběh, který hluboce zaujme. Přiblíží staré události novým způsobem, vylíčí je tak, že se dotknou srdce malého i velkého čtenáře. Tak začíná citlivě napsaná knížka, řešící problém křivdy ve školním kolektivu Žánr: Odtrženou část hradu ihned obsadil na smrt znepřátelený rod lupiče Borky. A co čert nechtěl, Ronja našla svého nejlepšího kamaráda právě v synovi Borky, Birkovi.

Co všechno nebezpečného i hezkého z toho vzešlo, se dozvíte v tomto příběhu, jenž se odehrává v divokém lese a lukách se skřítky, větrnicemi, smíchem i nadějí, že se Ronje i Birkovi snad podaří smířit odedávna znesvářené klany. Sestry Anna a Britta, Olle, sourozenci Lisa, Bosse a Lasse společně chodí do školy do vzdálené vesnice, hrají si spolu na indiány, tráví spolu Vánoce, chodí spolu bruslit.

Prožívají společně různá dobrodružství jako například uvíznutí ve sněhové bouři cestou ze školy, hledání ztraceného pokladu, koupání na ostrově, hledání vodníka u mlýna. Chodí často navštěvovat dědečka Anny a Britty, kterého si ostatní děti přivlastnily. Jsou to precizní poutavé příběhy, plné kouzla a napětí, zcela ve stylu lidových pohádek. Přibližují dětem svět odlišný co do přírodní scenérie, ale důvěrně známý tradičními pohádkovými motivy, postavami a ději. Frantík prožívá řadu neodolatelných humorných příhod a klukovských rošťačin a nakonec vyrůstá v pracovitého člověka, jehož vývoj narušuje první světová válka.

S barevnými a černobílým ilustracemi. Dospívající dívka Dubravka kompenzuje zmatky dospívání a neshody s kamarádyobdivem k mladé ženě, jež se v městečku náhle objevila.

Kdvž se její obdiv zkříží s přirozeným obdivem této ženy k místnímu muži, dochází u dívky ke krizi a zbývá jí jen moře a jeho vlny, přičemž i když je dobrá plavkyně, onen přítelmuž, jenž ji vzal obdivovanou ženu, ji zachraňuje a s úsměvným porozuměním ji vrací klid.

Na cikánské stezce Pohl J Do malé Šumavské vesničky přichází na počátku padesátých let mladý učitel Dudek. Vybral si opravdu nelehký úkol. Přišel totiž na místo, kde lišky dávají dobrou noc, věděl, že jeho prvními žáčky budou Cikáni.

Jenomže jak je do školy vůbec dostat? Jak přesvědčit rodiče, kteří sami ve školní lavici nikdy neseděli, že znalost násobilky je pro jejich děti prvním, nezbytným krokem na cestě k lepšímu životu? Literatura česká Romány; Rok vydání: K Prázdninový příběh městského děvčátka, které v lese najde zázračnou houbu. Pak prožije pohádková dobrodružství se starou, zlou čarodějnicí Bukukururunou a ostatními nadpřirozenými bytostmi-duchem Vinopulem, kráskou Violou, hrdinou Plaváčkem, králem skřítků Pomajzlem IV.

Když je zlo potrestáno a dobro odměněno, vrací se do chaloupky k babičce. Steklač V Ten se dokonce kvůli tomu, aby pronikl do podsvětí holešovického přístavu a získal přízeň recidivisty Malého Lojzíka, nechá ostříhat dohola a předstírá, že je na útěku z pasťáku.

Pátrá se totiž po pokladu a Boříkova parta vymyslí plán, jak právě podsvětí do pátrání zapojit. Ale záhady kolem holešovického přístavu a tajemného sklepa se stále zamotávají. A jak jejich dobrodružství v holešovickém přístavu dopadne, to už se nechte překvapit. Pořídí si klubovnu nebo Haraburďárnu? Steklač V Každý z kluků Boříkovy party má trochu jiné zájmy a poněkud jiné záliby. Zatímco Aleš je uznávaným kuchařem, Mirek s Boříkem soupeří o její šéfování, Čenda má roli průzkumníka.

A právě proto si ho B ořík zvolí pro své prázdninové dobrodružství. Má se přestěhovat z rodných Holešovic na jedno pražské sídliště. Kluci se díky drzé fintě zbaví svých rodičů, kteří odjedou na dovolenou, a začnou v sídlištním bytě hospodařit sami. Seznámí se s tajemným filatelistou Hynkem, který je pověří střežením své vzácné sbírky, a s novou Boříkovou spolužačkou, do které se Čenda zamiluje. Jak dopadne velké detektivní pátrání a Čendovy trable s první láskou, to už se dozvíte z celkem čtvrtého svazku Boříkových lapálií.

Kristiána Prince, který si pomalu zvyká na život bez maminky, s tetou a bratrancem a Nikoly Skřivánka, který je nesmírně hudebně nadaný a také velmi osamělý. Ději jedou na venkov. Pro děti a mládež - Ostatní Jsem Ge, muž z Mooha Šafránek Ota Mladý malíř, záhadný návštěvník z cizí planety, a dvě děti - kluk plný touhy po dobrodružství a holčička s fantazií - prožívají spolu zajímavý a vzrušující den, plný příhod a nečekaných zvratů.

Vytvořil v něm především dvě výrazné ženské postavy z vlastní rodiny: První kapitolu Rozbřesku o raném dětství své matky posléze přepracoval v samostatnou knížku - Barunka. Děti kolem deseti let, Klárka, Tonda a Vláďa i jejich sourozenci a spolužáci prožívají na vesnici veselé i napínavé příhody i mnohá velká dětská trápení, nejednou související s rodiči. VF Prázdninové dobrodružství party dětí z vltavských břehů.

Čtyři příběhy ze života horníků a jejich dětí v Podkrušnohoří. Jaké podivuhodné osudy mají všichni ti chlapci a jejich tátové i dědové. VF Živě koncipované povídky o dětech se snaží postihnout dětskou psychologii. Je to pravdivý příběh o přátelství mezi desetiletou francouzskou holčičkou Helenou a stejně starým africkým chlapcem Mudajnou. Obě děti jsou navzájem udiveny zvyky, znalostmi, myšlenkami i nápady toho druhého - stále mají co objevovat.

Helena poznává starou kulturu kmene Massa, která ji okouzluje, Mudajna se s pomocí Heleny Ale nebyly by to děti, kdyby - jako všecky děti na světě - si rády nehrály a netoužily po dobrodružství.

Toto i onoho užijí do sytosti, i když některá jejich dobrodružství jsou víc než nebezpečná Literatura světová Romány; Rok vydání: Kniha je určena dětem kolem deseti let.

Jahodníček je hájenka, kde žije ve svém království rodina Tomků jako v pohádce. Ani ve snu by je nenapadlo, že by mohli žít někde jinde. Náhlá tragédie však všechno změní a Štěpánka s Davidem jsou nuceni odstěhovat se ke své tetě Marii do města. Čeká je tam hodně problémů a zkoušek, ale oni jsou přeci prima tým a tak je určitě zvládnou. Modrej a Zelená, jak je pojmenovaly, mají zvláštní schopnosti, kterými své dětské stvořitele pobaví, ale často jim i pořádně zkomplikují život.

Když lehce stěhují nábytek, tak je to legrace, ale když začnou půlit televize nebo slízávat písmenka při čtení, to už je horší. Prázdniny končí, Lucka se vrací od dědečka do města, ale její kamarádky si ještě užívají léta. A tak se Lucka sama nudí. Starší děti ji do party nechtějí - dokud se nestane majitelkou kouzelné formely a tedy i paní dvou barevných všehoschopných nezbedů.

Ohňostroj kouzel, zábavy a nezbedností ukrátí Lucii i jejím kamarádům čas do zahájení školního roku, ale - bohužel - nic netrvá věčně. Pro čtenáře od 8 let. Kniha je rozdělena na tři části: Čuníci a knír, 2.

VF Román o životě sovětských dětí ze zapadlé vesnice v prvním roce velké vlastenecké války vypráví o tom, jak se děti přes všechny obtíže snaží pomáhat v kolchoze a jak se v jejich hrách stále více odráží válka. Jejich vztah prochází řadou nedorozumění, překážek daných předsudky a třídními rozdíly, ale jejich důvěra a přátelství je o to cennější.

Román o jedné třídě základní devítileté školy v jihočeském městě, představující autorovu prvotinu, spojuje realitu života dnešních dětí s bujarou nadsázkou. Potká dvě lišky, Merinku a Ferinku, které umí mluvit Děti pana poštovního tajemníka Pučálky našly na místě bývalého cirkusu štěně a teprve po mnoha ztřeštěných příhodách a dobrodružstvích zjistí rodina, že doma přechovává žirafu. Kromě směšných a zábavných historek ukazuje autor i na lidské nectnosti a slabosti a snaží se zdůraznit myšlenku, že člověk má za každých okolností zůstat vůči druhému člověkem.

Literatura česká Humor; Rok vydání: Ochrana životního prostředí není pouze záležitostí dospělých, můžou se o ni starat i děti.

O tom, jak by se to mělo nebo i nemělo dělat, vypráví kniha Brontosaurus. Maminka jede za svou kamarádkou Dášou. Ta má manžela Laca a miminko Beátku a bydlí také s Beátky babičkou. Laco je primář v dětské ozdravovně. Jednou venku se Daník seznámil s holčičkou z ozdravovny - Michalkou. Neznal její jméno a říkal jí Smutňačka. Jednou zůstal Dan doma sám s babičkou a Beátkou. Daník šel ven a za chvíli uslyšel rachot u Vichorů.

Zazvonil, ale babička nepřicházela. Přelezl balkón a uviděl rozbité sklo a babičku s rukou od krve. Běžel do ozdravovny a sestřičce vše řekl. Babičku odvezli do nemocnice a Daník zůstal doma s Beátkou. Sestřička poslala k Vichorovým Michalku, aby Daníkovi pomohla. Tak se více seznámili.

Za čtyři dny prožil Daník s Michalkou a Vichorovými hodně dobrodružství. Rozloučili se o Velikonocích, kdy se Daník naštval na Michalku, že za ním nechce přijet do Prahy. Pak ho to mrzelo. Při loučení dostal Daník od babičky desetikorunu. Ať si koupí třeba bonbony.

Potom letěl letadlem a moc se mu to líbilo. Zažije různé příhody a po složitém pátrání, při němž užije dokonce i letadla, otce šťastně najde.

Pro děti a mládež; Rok vydání: Jeho příběhy dostanou každého svým promyšleným a nevinným humorem, lehkostí stylu, a výjimečným literárním talentem autora Réné Goscinyho. Příhody Mikuláše a jeho legračních kamarádů tlustého Vendelína, vychloubavého Augustína, silného Albína, šprta Celestýna, Kryšpína, Viktorína či Fridolína jsou vlastně celkem obyčejné postřehy všedních dnů, nebýt Goscinyho geniálního stylu, talentu zachytit dětský způsob uvažování a dodat příběhům výborné a nečekané Vynikající pointy dodávají někdy úsměvně filozofický podtón a skutečně nemusíte být dětmi, byste se zasmáli inteligentnímu a nadčasovému vtipu, který, mnohem víc než v ději, spočívá v jazyce a slovních hříčkách.

Pro děti a mládež Francouzské příběhy; Počet stran: Jiné možnosti na samotě, daleko od civilizace nemá. Sojková zde s živým smyslem pro poezii dětství a s využitím místního dialektu zobrazila život dětí v Hlohovci ve Osvědčené čtení plné legrace pro kluky i holky v novém, upraveném vydání. Pekelná třída - to je parta, se kterou jste se seznámili již ve třech knížkách boříkovských lapálií. Jistě si knížku rádi přečtete i kvůli půvabným barevným ilustracím Adolfa Borna.

Dozvíte se v ní, jak vnímají září, jak si celý školní rok zpestřují nejrůznějšími vylomeninami, co všechno je láká ve Stromovce, jak se potýkají se Zátoráky, jak si udělali mejdan, jak se vypořádávají se šplhounem Bohouškem, jak doma válčí s rodiči. Není divu, že jejich nebohá paní třídní učitelka, něžně přezdívaná Drábinka, se často chytá za hlavu a volá: Steklač Vojtěch VF Knihy Vojtěcha Steklače se staly v průběhu uplynulých let literární klasikou a vyrostlo na nich několik generací mladých čtenářů.

Kdo by ostatně neznal původní Boříkovy lapálie? Zápletka se točí kolem šplhouna Bohouška, kterého Bořík a jeho kamarádi "za trest" unesou. Doufají, že se jejich "třídní" nepřítel během tohoto dobrodružství nejen pořádně vyleká, ale třeba i trochu změní.

Jenže se nezmění jenom Bohoušek, ale i všichni kluci Série: Steklač Vojtěch VF Aleš je velký jedlík, a taky dobrý kamarád. Bez něho by parta kluků z pražských Holešovic nebyla taková, jakou ji známe. Jenže nic není natrvalo. Nejdříve do klukovských vztahů zasáhne nová spolužačka Růženka, která je přiměje k tomu, aby si mezi sebou zvolili vůdce.

Pomůže jim vymyslet úkoly pro tuto volbu a všechny splní jen Aleš! Najednou se kulaťoučký a dosud bodrý kamarád stane nesnesitelným. Místní knihovna Kačice katalog knih k zapůjčení Série: Příběhy pro holky i kluky okolo deseti let. Pro čtenáře od 9 let. Prožitky chlapce středního školního věku v rodině i zážitky s kamarády.

A tak jeho lapálie s táborem Vševěd a jeho táborníky začínají příjezdem - a nekončí než karnevalem na rozloučenou. Úsměvné vyprávění, jež chce pobavit i usnadnit dětem nácvik azbuky. Úsměvný román o dětech z jedné středočeské vesnice představuje v druhém dílu dětské hrdiny v situacích, kdy opouštějí dětské hry a dostávájí se do stadia prvních citových vztahů. Stejně jako dětské postavy autorčiných dřívějších knih, i zvířata v pohádkách vynikají činorodostí, zvídavostí, chutí poznat neznámé věci, proniknout například do tajů techniky.

Malý čtenář se tak dovídá o cizokrajných rostlinách, zvířatech, o charakteru lidí, seznamuje se s brazilskou současností, historií i folklórem. Veze s sebou psa Ariho, který má ještě mnohem delší jméno, Pipovi se psovo jméno nelíbí a nazve ho Silvestr. To ale neví, že u strýce se seznámí s klukem z děcáku, který bude mít ještě podivnější jméno Marian. Povídálkova fantazie stačí zalidnit celý hrad i okolí strašidly, které nemá ani místní pan řídící ve své knize pověstí hradu svojanovského.

Nad Tichým oceánem Volné pokračování románu Albatros od téhož autora. Známí hrdinové se tentokrát vydají v hydroplánu pátrat po unesených dětech. Narychlo svolaná Světová rada zvažuje, jak zabránit hrozícímu zániku civilizace Jisté řešení nabídne akademik Richard, který je specialistou na historii lidstva. Připomene postavu velkého učence Jejich nález by bezpochyby zachránil život na ohrožené planetě Zemi.

Vědecká expedice se vydává do našeho století, aby našla sešity malého Adama Bernaua. Pro děti a mládež Sci-fi a fantasy; Rok vydání: Zachycuje výrazně i problémy vztahu rodičů a dětí.

Kniha byla oceněna cenou H. Jeho román pro děti líčí klukovský život na přelomu Pro děti a mládež ostatní; Rok vydání: Jsou prázdniny a on se moc těší na chlapecký tábor v Orlických horách, kam jede se svým pionýrským oddílem. Chlapci si, spolu s vedoucím Tomášem, budou muset vše vybudovat sami - vyrobit stany, postavit strážní věž, přehradit Zlatý potok, aby se mohli koupat Pro děti a mládež dobrodružné; Rok vydání: Pro děti a mládež román; Rok vydání: Krapivin Vladislav P Hrdinou příběhu ze života dětí ve škole, v rodině a v pionýrské organizaci je dvanáctiletý chlapec, který se ujímá slabších a s pomocí kamarádů obstojí v první Knížka v podtextu kritizuje formální přístup vychovatele k problematice mladých.

Pro děti a mládež příběh; Rok vydání: Osudy nezbedného chlapce, který je za své ničemnosti zaklet v trpaslíka a takto podniká s divokými husami cestu Švédskem. Tento dějový rámec umožnil autorce vylíčit krásy švédské přírody, život, práci, zvyky a pověsti švédského lidu a konečně život a povahu různých zvířat. Pro děti a mládež pohádka; Rok vydání: Pro děti a mládež válečný román; Rok vydání: Kamarádi zažívají v kanadské divočině další napínavé příhody. Na pozadí neidylické doby zobrazuje autor kladné stránky života, věčný optimismus mládí.

Lojzík a Frantík projdou těžkou zkouškou výčitek svědomí, nejen pro krádež, ale i pro neštěstí, které málem zavinili, neboť téměř znemožnili majiteli budíku varovat partyzány před hrozícím nebezpečím.

Hoši se nakonec dostanou do bojového pásma postupující fronty a teprve po vyléčení zranění v nemocnici dostávají odpuštění za svůj čin a odcházejí do nového, poctivého života, v kterém se sny uskutečňují prací a ve kterém není místa pro nepoctivost a klam.

Čarovné dědictví je kouzelnáčervená čepice, již vlastní odvážný dvanáctiletý čepičářův synek a s jejíž pomocí nabývá síly a statečnosti v boji za svobodu starobylého města, trpícího pod útlakem tyranského vévody. Úsměvný román o podivuhodném čtyřicátníku, který svým smyslem pro humor, bohatou fantazií i dobrotou srdce shromáždí kolem sebe několik zajímavých lidí od inženýrů přes studenta a lékaře až po dobrosrdečného penzistu a přinutí je prožívat všední život vesele a jako vzrušující drama.

Hrdinou povídky z doby nacistické okupace ČSR je čtrnáctiletý dělnický chlapec, který dopravil do bezpečí zraněného sovětského parašutistu a účastnil se partyzánských bojů za osvobození vlasti Žánr: To proto, že jsme se ocitli v mladší době kamenné, v příběhu z pravěku, který nám vypráví o statečném a čestném Havranpírkovi a o jeho odvážných činech, o tom, jak obtížné bylo obstát v kruté zimě, jak se zacházelo se zrádci a jak bojovaly jednotlivé rody s přírodou i mezi sebou, co je žluté kouzlo i jak se z Havranpírka stal muž Bystrý havran.

Rod Čechů sedí kolem ohně a dobírá si vzdálený rod Kotojedů. Z klidu je vytrhne matka se dvěma dětmi, ve kterých praotec Čech poznává svá vnoučata. Je neuvěřitelné, že dokázali v zimě putovat takovou dálku. Rod je totiž před svou poutí opustil z důvodu nemoci. Příběh vypráví i o rodech popelnicového lidu, kteří spalovali své mrtvé na hranicích dříví a pak popel sebrali a pochovali v hliněných nádobách.

Kniha zachycuje osudy amerických kluků, vztahy dětí mezi sebou i k dospělým. Výstižně čtenáři předvádí jejich dny naplněné darebáctvím i fantazií, romantikou i neustálým zápasem o osobní svobodu. Uličník a chytrák Tom, vychováván laskavou, ale bigotní tetou, zpočátku prožívá své obvyklé průšvihy.

Poklidný život maloměsta jej ubíjí, proto se snaží rozptýlit nudu všelijakými lumpárnami. Při jednom nočním výletu se spolu s kamarádem Huckleberrym Finnem stane svědkem vraždy. A skutečné dobrodružství začíná nabírat na obrátkách. Čtenář tak může spolu s kamarády prožívat dobrodružný útěk z domova, pirátský život na pustém ostrově, nebo hledat poklad ve strašidelném domě.

Žákem jednoho takového specializovaného učiliště - školy pro výzkum vesmíru je právě Míťa Pro děti a mládež dívčí román; Rok vydání: Adla Zdeněk VF Prázdninový román o třináctiletém chlapci, který s kamarády pátrá po pachateli krádeže auta, prožívá ryzí přátelství i první lásku.

Je mezi nimi i patnáctiletý Gustav - slíbil svému bratrovi, námořníkovi, že mu do Rostocku dopraví lodní pytel s knihami. Obsahuje příběhy Alenčiny narozeniny a Za sto let.

V USA vyšel jako "Don t cry for me". Příběh patnáctiletého děvčete z Bratislavy. Nikoli dobrodružný, nebo kriminální. Ani milostný, ani táborový, ani sportovní, ani Jak člověka potkává den za dnem, událost za událostí, hodina za hodinou! Otec, matka, babička, škola, kamarádi. Zimní večer v zešeřelých ulicích, první náznak lásky. Klukovskýma očima viděný rok na maloměstě připomíná všechny sezónní dospělé i dětské zábavy, životní styl i hierarchii obyvatel malého města za první republiky.

Pro děti a mládež humor; Rok vydání: Parta chlapců, která se snaží ve sklepě jednoho domu objevit domnělý poklad, odhalí tajné skladiště zásob šmelináře a stává se svědkem pokusu bývalého kolaboranta prchnout za hranice. Setkají se zde se dvěma dosti nevrlými stěhováky a s jejich zuřivým psem Johánkem. Později se dovídají, že muži u jejich sousedů nebyli stěhováci, ale zloději.

Jelikož je jejich maminka učitelka zrovna na lyžařském táboře a tatínek houslista koncertuje ve Švýcarsku, svěří se se svým zážitkem hodnému sousedovi, panu Zajícovi, který se s nimi vydá na policejní stanici. Štěpán si ve snu vzpomene, že u babičky kdysi potkal psa Johánka a společně s Markou se rozhodnou, že k babičce zajedou a zloděje vypátrají.

VF Fantastická povídka o mladém instalatérovi, který ve sporech dětí pomáhá slabším, ztvárňuje příběh novodobého barona Prášila. Kniha věnovaná tématu setkání s mimozemšťany. Kniha druhá Holeček, Josef, Naši. Kniha třetí Holeček, Josef, Naši. Kniha pátá Holeček, Josef, Naši. Kniha šestá Holeček, Josef, Naši.

Mačka medzi holubmi Christie, Agatha, Není kouře bez ohýnku Christie, Agatha, Sedemnásť orieškov na rozlúsknutie Christie, Agatha, Deset malých černoušků Christie, Agatha, Čas přílivu. Výprava do pekel Jaroš, Alex 1: Část první Jirásek, Alois F. Část druhá Jirásek, Alois F.

Část třetí Jirásek, Alois F. Část čtvrtá Jirásek, Alois F. U domácího prahu Jirásek, Alois Proti všem. List z české epopeje Jirásek, Alois V cizích službách. Ze zlatého věku v Čechách. Historický obraz Jirásek, Alois, Sousedé. Harry Trottel a kámen MUDr. Abiturienti Klevis, Vladimír, Zázrak s Valérií. Pavel Proč vyhynuli mamuti? Tajemství smrti manželek Karla IV. Vím ještě víc Kořínková, Lenka Dieta? Báje a pověsti z Čech Kratochvíl, Miloš V.

Pod hanáckým nebem Křen, František K. Sborník povídek, pohádek a veršů ze zemí našich přátel Kubernát, František C. Minulost vraždí Macchiavelli, Loriano, Stíny v podloubí. Skladačka McBain, Ed, Udělal jsem to já!

Původ, péče, ošetřování Meurer, Hans Günther Kanada: Rusko Michajlov, N. Medvídek Pú Milne, A. Její pravdivý příběh Morton, Andrew Diana.

Šílený hon Nor, A. Černá čtvrť Parker, Robert B. Vyprovokovaná vražda Parker, Robert B. Sloužíme svým pánům Parker, Robert B. Pohádka o Raškovi Pavelka, Karel Dna artritis urica.

O nevšedních věcech hudebního zákulisí Pilka, Jiří Kudy chodí hudba. Francis Druhý názor Roe, C. Harry Potter a relikvie smrti Rowling, J. Harry Potter a Ohnivý pohár Rowling, J. Harry Potter a Fénixův řád Rowling, J. Román pro ženy a dívky Řeháčková, Věra, A štěstí osleplo. Třikrát lord Petr Sayers, Dorothy L. Prométheus v plamenech Scortia, Thomas N. Ponorka Scortia, Thomas N. Mlčící kameny Schaller, George B. Na Vystrkově Schmidt, Annie M. Maigret zuří Simenon, Georges Vlak. Měsíční úžeh Simenon, Georges Slečny z Concarneau.

Dívčí román Smetanová, Jana Moje letní prázdniny. Zlatá liška Smith, Wilbur A. Říše kamenného sokola Smith, Wilbur A. Tvrdší než diamant Smith, Wilbur A. Smích léčí aneb Neberte se tak vážně! Milosrdné a nemilosrdné historky, aneb, Bejvávalo Sovák, Jiří Sovák potřetí. Už mám vydivíno aneb Život s kočkou Sovák, Jiří, Dík za váš smích! Švédský mramor Svatopluk, T. Dům v Betlémské Svatopluk, T. Řeka Svoboda, F. Muž, ktorý zavraždil sám seba. Druhé zvonění Štorkán, Karel My ze Stříbrného vrchu. Poklad Sierry Madre Traven, B.

Bílá růže Traven, B. Loď mrtvých Traven, B. Česači bavlny Traven, B. Kapitán Nemo Troska, J. Encyklopedie psů Verhoef-Verhallen, Ester J. Encyklopedie volně žijících zvířat Verhoef-Verhallen, Esther J. Encyklopedie králíků a hlodavců Verne, Jules Chancellor. Sirény z Titanu Vonnegut, Kurt Jr. Mechanické piano Vonnegut, Kurt, Jatka č. Jak neuloupit smaragd Westlake, Donald E.

Život a myšlenky Zikmunda Podfilip ského White, E. Velká dobrodružství myšáka Littlea White, E. Paul Pevnost Wilson, F.

Paul Zabij dítě, které se vrací Wilson, F. Vtisknout své znamení Výbor z překladů Závada, Vilém, Hradní věž. Magazín chytrých dětí 2 Pohádky rýžových polí U veselého věnce Antonína Strnadla Pohádky a povídky pro malé čtenáře Divotvorný mlýnek Ezopovy bajky Orel z pobřeží Bílé vrány aneb pojďte si vymýšlet, pojďte si hrát Svítání za tmavých nocí Loutkové hříčky pro nejmenší Zeměpis světa - Asie Tragické námořní příběhy Zeměpis světa.

Afrika Zeměpis světa.

Dagmar daskova koukání pod sukně

Mature sex foto pornohvězdy

, Dašková Kveta - Vysoká škola dievčenskej zručnosti, , 28, VŠEHOCHUŤ . , Devátá Ivanka - Koukám se okolo, , , POVINNÉ ČÍTANIE , Dicková Sieglinde - So sedlom pod pazuchou, , , POVINNÉ , Wahlgrenová Anna - Muži v sukni, /14, 25, B E L E T R I A. Bowling a Billiard v Bělé pod Bezdězem. kalhoty, kraťasy, šortky, tepláky, sukně, šaty, bunda, vesta, body, overal, kombinéza, čepice, Vyčistit hlavu za koukání do ohně, poklábosit s přáteli, milovat se s partnerkou jen pod Adresa : Dagmar Bučková Pod Náspem 01 Pelhřimov, charmfou-mariage.eu . Pierre, Jistý pan Blot D'Annunzio, Gabriele Triumf smrti Dašková, Hornův konec Hein, Christoph, Divoký kůň pod kamny Heine, . Hilarová, Dagmar, Každý něco umí Hilarová, Dagmar, Patrick Poušť Johanna Vosse White, Patrick Sukně z listí White. jitka daskova z brna ukazuje snimek v blesku na nemz je udajne klient . kuprikladu osada scenic rozhodne nepraska pod naporem autobusu s tak to bychom meli utery jeden aby taky pohledal neco ke koukani ve zbytku televizniho tydne .. jan se s kristynou dohodne ze pokud ji odmitne jakub a jeho dagmara daji to. 3. duben Hilarová, Dagmar Co dělá táta, co dělá máma., M .. Rozehnal , Miroslav Ledovce pod Jižním křížem., Dašková, Kveta Táta v sukních., K Koukám a co nevidím., K. Báječná léta pod psa. Viewegh, Michal Lhotová, Dagmar Albatros Koukám se okolo. Devátá Smrt měla krátkou sukni. Borovička Dašková, Kveta.

ASIATKA PRAHA AGAMA SEZNAMKA